uklogo

uk Anglia - poradnik polskiego emigranta uk

Child Tax Credit i Working Tax Credit

Co to za świadczenia?
Świadczenia ustanowione w kwietniu 2003 roku. Child Tax Credit stanowi pomoc dla osób wychowujących dzieci i łączy w sobie części innych zasiłków bazujących na posiadaniu dzieci: Income Support, Income-based Jobseeker's Allowance, WFTC, DPTC i Children's Tax Credit. Świadczenie to jest wypłacane głównemu opiekunowi dziecka, zwykle matce. Te same zasady obowiązują zarówno rodziny pracujące, jak i nie.

Kto otrzymuje Child Tax Credit?
Child Tax Credit daje finansową pomoc w wychowywaniu dzieci. Mogą się o niego ubiegać zarówno samotni rodzice, jak i pary wychowujące jedno lub więcej dzieci. Dziewięciu na dziesięć rodzin z dziećmi w Wielkiej Brytanii przysługuje Child Tax Credit.

Kto otrzymuje Working Tax Credit?
Working Tax Credit pomaga osobom o niskich dochodach. Jest wypłacany razem z pensją lub wpływa bezpośrednio na konto osób samozatrudnionych. Mogą się o niego ubiegać osoby samotne lub pary, posiadające dzieci lub nie, które pracują przez wystarczającą ilość godzin w tygodniu. Co najmniej 16 godzin tygodniowo muszą pracować osoby wychowujące dzieci lub osoby niepełnosprawne. W innym przypadku, trzeba pracować przynajmniej 30 godzin tygodniowo i mieć ukończonych 25 lat.

Jak się ubiegać o Tax Credits?
O oba świadczenia można ubiegać się wypełniając ten sam formularz. Należy poprosić o przesłanie go na adres domowy, dzwoniąc na numer 0845 300 3900 .

Dodatkowe informacje
Osoba otrzymująca Tax Credits może być także uprawniona do Sure Start Maternity Grant w wysokości 500 funtów. Jest to jednorazowa zapomoga otrzymywana po urodzeniu lub zaadoptowaniu dziecka.

(Żródło: Goniec Polski)


© Maras 2005 - 2010